KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12222024
nr 1222 2024
Severin Nilson
(1846-1918), Sverige
Oljemålning, Stuga, signerad. Olja på duk, 41x65 cm
Kondition: krackeleringar
Severin Nilson, född 1846, död 1918, svensk målare och fotograf.
måndag 10 december 2018
kl 18:34:19
Severin Nilson
Läs mer om Severin Nilson